&
VELKOMMEN!
Kulturmeglerne AS er et konsulent­selskap med kultur og media som spesial­område. Vi har et bredt kontakt­nett og arbeider både innenfor PR, markedsføring, prosjektledelse og forretningsutvikling.

Kontaktinformasjon:

Kulturmeglerne
Kongensgate 23
0153 OSLO
T. 22405990


 

REKORDMANGE NORDMENN TIL ARVIKAFESTIVALEN

30.06.09: Før festivalåpning torsdag kan Arvikafestivalen feire at over 2 000 festivalpass er solgt til norske festivalgjengere. Det er en tidobling fra i fjor og rekord i antall ”nordbaggar” for festivalen.

I år går det mot en solid publikumsrekord for Arvikafestivalen, med Depeche Mode, Nine Inch Nails og Röyksopp på plakaten: 18 000 festivalpass er solgt så langt.
Del |
—Festivalen ligger jo bare to timers kjøretur fra Oslo, praktisk talt i den norske hovedstadens bakgård, så vi er glade for at så mange nordmenn har funnet veien hit i år. Det er meldt knallvær til helga så vi forventer storinnrykk, sier festivalsjef Hanna Olsson.

I år kan hun se fram mot en publikumsrekord totalt for den svenske musikkfestivalen. Festivalen har allerede oppnådd nye rekorder, med 18 000 solgte festivalpass helga før festivalstart.
—Depeche Mode er vår absolutte drømmebooking og må ta æren for at årets festival antagelig blir den beste noen sinne, sier festivalsjef Hanna Olsson.
80 band spiller på fem scener, med headlinere som Depeche Mode, Nine Inch Nails, KORN, Thåström, bob hund, The Sounds, Fever Ray, Jenny Wilson, Casiokids og Röyksopp. Den norske elektronikaduoen får dessuten besøk av den svenske superstjernen Robyn under konserten. Dermed blir åpningen torsdag 2. juli sterkt preget av Tromsøduoen, som tidligere i vår slapp albumet Junior. Fredag 3. juli står selveste Depeche Mode på scenen. Megabandet avlyste og flyttet tidligere i år 15 konserter på sin Tour of the Universe-turné, men har hele tiden holdt fast ved konserten i Arvika. De slapp nylig sitt nyeste album Sounds of the Universe.
Festivalen har blitt avholdt i de svenske skogene siden 1992, det er attende gang festivalen arrangeres.
—Vi er kjempefornøyde med å kunne sette ny publikumsrekord, men vi forventer oss også et stort billettrykk nå rett før festivalstart. Det er det vi har forberedt oss på hele året, og vi håper at vi kan ta imot alle som ønsker det her i skogen, sier Emma Finnkvist, markedssjef i Arvikafestivalen.

For AKKREDITERING, informasjon, kontakt og høyoppløste bilder:
Hilde Østby i Kulturmeglerne, mobil: 97 97 35 72

RÖYKSOPP. FOTO: STIAN ANDERSON

FAKTA: Arvikafestivalen 2009
• Avholdes 2. – 4. Juli.
• 16 mil fra Oslo, 5 mil fra Svenskegrensa, to timers kjøretur med tog eller bil fra Oslo.
• Cirka 80 band spiller på 5 scener.
• Fire campingplasser.
• Miljøvennlig profil.
• 25.000 besøkende.
• Band som spiller i år: Depeche Mode, Nine Inch Nails, KORN, The Sounds, Bob Hund, Anna Ternheim, Mustach, Andreas Tilliander, Detektivbyrån, Fleet Foxes, Jenny Wilson, Thåström, Bullet, Casiokids, DAF, James Yuill og Alice in Videoland. Se mer her: www.arvikafestivalen.se
• Tidligere har norske band som Turboneger, Kaizers Orchestra, Ralph Myerz and the Jack Herren Band og Ricochets spilt på festivalen.
• Festivalen drives av stiftelsen Galaxen og hovedsakelig av frivillige under 25 år.

Oppdatert: 30.06.2009 kl. 09:17
 

Kulturmeglerne - Kongensgate 23, 0153 OSLO, t. 91525313 - kulturmeglerne@kulturmeglerne.no
Copyright © Kulturmeglerne 2002-07
Powered by Ottmar.no