![]() |
Alexander Rybak er glad for å kunne bidra: – Tusen takk til de som arrangerer konserten. Det er et viktig arbeid. Vi artister får lov til å komme og spille, men det er de som gjør jobben, sier han.
Konserten får en bredde som favner spennvidden innen den norske klassiske musikken, ispedd elementer fra både jazz og musikal, som i utdrag fra Dyvik Husbys rolle i ”Jesus Christ Superstar”.
– Det er en glede å se hvordan ønsket om å bidra, støtte og gjøre en forskjell har gjort denne konserten mulig på rekordtid. Folk i alle ledd gjør en gratis innsats. Midt i tragedien er nettopp denne medfølelsen og evnen til samarbeid et bilde på den kraften som bor i oss, og det som er håpet i enhver krisesituasjon, sier initiativtaker Ross Kolby.
Publikum velger selv om de vil betale kr. 1000,-, 700,- eller kr. 400,- for billetten. Alle billettinntekter går uavkortet til Norges Røde Kors’ og Kirkens Nødhjelps arbeid i Haiti under paraplyen til stiftelsen Dugnad for Haiti.
Billettbestilling:
Oslo Konserthus, tlf. 23113111, www.oslokonserthus.no, e-post: billetter@oslokonserthus.no
eller Billettservice tlf. 81533133, www.billettservice.no.
For mer informasjon:
Lars Jordhøy, pressekontakt, Klassisk for Haiti, tlf. 41497085, e-post: lajor@online.no
Ross Kolby, iniativtaker, Klassisk for Haiti, tlf. 91681771, e-post: rosskolby@hotmail.com


