&
VELKOMMEN!
Kulturmeglerne AS er et konsulent­selskap med kultur og media som spesial­område. Vi har et bredt kontakt­nett og arbeider både innenfor PR, markedsføring, prosjektledelse og forretningsutvikling.

Kontaktinformasjon:

Kulturmeglerne
Kongensgate 23
0153 OSLO
T. 22405990


 

HEINE TOTLAND BLIR BUDDY HOLLY!

09.03.2010: Så er det klart: West End musikalen BUDDY HOLLY the musical blir neste musikal ut i Folketeateret i Oslo – med Heine Totland i rollen som rocke-legenden Buddy Holly. I dag legges de første billettene ut for salg. Premieren blir 22. september 2010. Musikalen er en av de mest populære West End-musikalene og har begeistret over 20 millioner mennesker over hele verden siden premieren på Victoria Palace Theatre i oktober 1989.
Heine Totland som Buddy Holly. Foto: Michael Lander.
Da den unge Buddy Holly ble bedt om å kvitte seg med brillene, skaffet han seg større. Da de forsøkte å tvinge ham til å spille country, svarte han med rock’n roll. Da plateselskapet ville gi ham ny frisyre og styre musikken, var det nytteløst. Buddy levde sitt korte og intense liv etter sitt eget hode.

- Å få gjøre rollen som Buddy Holly er fantastisk! sier en opprømt Heine Totland. – Buddy er en legende. Han er idolet til mine idoler; Beatles, Bruce Springsteen, Elvis Costello, Beach Boys. Å få tolke ham på scenen er en kjempe-utfordring. Jeg gleder meg! Og nå må jeg endelig lære meg å spille gitar skikkelig!

Produksjonsselskapet er i gang med å lete etter de øvrige medvirkende og det vil i løpet av kort tid avholdes audition.

- Vi er glade og stolte over å ha fått denne musikalsuksessen til Oslo og Heine i rollen som Buddy Holly, sier norsk produsent Ola. A Neegaard. - Han passer utrolig godt i rollen! Heine har gått sine egne veier og gjør det han har lyst til, som Buddy gjorde. Musikken og stilen kler ham også perfekt! Publikum kan se frem til en kveld med rock’n roll og en fantastisk historie i en musikal som aldri før har vært vist på en norsk scene.

HEINE OG BUDDY
BUDDY HOLLY the musical er historien om det korte livet til en av rock’n roll-historiens mest betydningsfulle artister – Charles Hardin ”Buddy” Holly. For 50 år siden forandret unge Buddy populærmusikken. I løpet av tre hektiske år gikk han fra å være en ukjent tenåring til å bli en av sin tids store idoler, før han døde brått i en tragisk flyulykke. I sin korte karriere skapte han listetopper og udødelige klassikere som PEGGY SUE, THAT’LL BE THE DAY, OH BOY, RAVE ON og HEARTBEAT. Buddy Holly gikk sine egne veier, kompromisset aldri – og skapte rock’n roll.

Heine Totland gjør Buddy. Han er en av Norges travleste og mest kjente sceneartister. Etter rollen som badguyen Freddie i CHESS trodde han at han hadde gjort alt som var verdt å gjøre. Så kom MAMMA MIA! – med rollen som Harry Blickfeldt. Da var han overbevist! Nå var det i hvert fall ikke mer som var verdt å gjøre! Men jo; Buddy Holly! Buddy Holly er definitivt verdt å gjøre! Heine har kastet om på alle andre planer og ryddet høsten for å tolke rollen som legenden Charles Hardin ”Buddy” Holly fra Texas, USA.

BUDDY HOLLY the musical er skrevet av Alan Janes og Rob Bettinson. Musikalen ble spilt i over 12 år på Victoria Palace Theatre i Londons West End etter premieren 12. oktober 1989 og har siden begeistret over 20 millioner mennesker i oppsettinger over hele verden. Fra 22. september er suksessen klar for en norsk scene, med norske artister, skuespillere og musikere.

PRODUKSJONSSELSKAPET 3 SAGAS
Bak produksjonen står en nyetablert norsk avdeling av det nordiske produksjonsselskapet 3 Sagas AB. 3 Sagas har produsert den svenske versjonen av BUDDY HOLLY the musical som i vinter har vært på turné i Sverige etter å ha spilt for fulle hus på Göta Lejon i Stockholm siden februar i fjor. Selskapet har hovedkontor i Stockholm og er blant annet ansvarlige for driften av teatrene Göta Lejon og Maximteatern i Stockholm, samt utendørsscenen på Fjäderholmerna. Selskapet ledes av produsentene Kristjan Ra Kristjansson og Arni Thor Vigfusson. Ola A. Neegaard er daglig leder og produsent for det nye Oslokontoret til 3 Sagas.

Kontakt / mer info:
Høyoppløselig bilde og mer info om BUDDY HOLLY the musical: www.buddyhollythemusical.no
Mer info om 3Sagas: www.3sagas.se
For mer info/intervjuer: Kontakt presseansvarlig Anne Berentsen, Kulturmeglerne, anne.berentsen@kulturmeglerne.no , tlf. 99524438.

Oppdatert: 09.03.2010 kl. 08:17
 

Kulturmeglerne - Kongensgate 23, 0153 OSLO, t. 22405990 - kulturmeglerne@kulturmeglerne.no
Copyright © Kulturmeglerne 2002-07
Powered by Ottmar.no